top of page
  • יניב-מנהל השיווק שלך

הנגיף שלא תרצו לחלות בו במקום העבודה

עודכן: 23 במרץ 2020

בימים טרופים אלה, בהם בהלת נגיף הקורונה אוחזת בכולנו , נשאלת לא פעם השאלה :

איך להימנע ממחלה או נגיף מאיים במקום העבודה.


זוכרים את הפעם האחרונה שהייתם חולים? נדבק אליכם וירוס. לא תפקדתם, הרגשתם חולשה, עייפות, הרגשה רעה, תחושה מגעילה. שוכבים במיטה כמו מסכנים וכלום לא מתפקד. חיפשתם רופא שיציל אתכם וייתן לכם תרופת קסם שתשכיח את הכאב ותרחיק את המחלה.


העסק שלנו הוא כמו הגוף שלנו


זוכרים את הפעם האחרונה שהעסק היה חולה? נדבק אליכם לקוח שלא שילם או עסקה שלא צלחה. העסק לא מתפקד והמכירות נחלשות, הלקוחות כבר לא רצים אליך, סוג של עייפות עסקית, הרגשה רעה כל בוקר, תחושה מגעילה. יושבים בחנות/במשרד כמו מסכנים וכלום לא מתפקד. חיפשתם רופא שיציל את העסק ויתן לכם תרופת קסם שתשכיח את הכאב ותרחיק את הבעיות.


אז לא טעיתם, העסק שלנו הוא כמו הגוף שלנו, וכמו כמעט כל עסק בישראל עובר, תקופות קשות ולא מוצלחות. מעל 40 אלף עסקים קטנים ובינוניים נסגרים מדי שנה בישראל. נתון שמביא עסקים אילו והעובדים בהם לקריסה כלכלית ואף נפשית. כפי שניתן לקרוא בדוח התקופתי של מצב העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, שפרסמה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה

לא מעט עסקים זקוקים לתכנית הבראה . אחוז גבוה של עסקים שלא מטפלים במחלה פשוט גוססים ואף מתים לעתים גם בייסורים. ויש את אילו שקמים מהמשבר בעסק אפילו מחוזקים.הגורמים לבעיות ולקשיים בעסק


הבעיה היא שבעל העסק כל כך עסוק במטלות היומיומיות שפעמים רבות הוא אף מתקשה לזהות ולהבין את הבעיה בזמן. יתרה מכך, ייתכן ואין לו בכלל את הכלים השיווקיים והכלכליים לפתור את הבעיה. הרי מבחינתו הוא מכיר את העסק כמו כף ידו. הוא הקים יזם ובנה את העסק. מכיר את כל הלקוחות כבר שנים. אף יועץ לא יכול ללמד אותו כיצד להבריא את העסק. אך שימו לב -הכרה בבעיה הנה השלב הראשון בדרך לפתרון.


הגורמים לבעיות ולקשיים נגרמים מסיבות רבות ומגוונות. החל מניהול כושל, ראייה עסקית צרה, קריאה שגויה של הקולגות והמתחרים. התעכבות טכנולוגית, מחסור בכ"א דרך גיוס עובדים שאינם מתאימים (כי לא היה זמן לסנן ולאבחן אותם מקצועית). חוסר השקעה בשיווק שנשכח מאחור, התעלמות מלקוחות שנוטשים, חוסר הבנה לאן השוק/הענף הולך. בתוספת התנהלות פיננסית שגויה והרשימה עוד ארוכה...אז מה עושים כאשר העסק חולה ונמצא בקשיים, כיצד מבריאים אותו? האם זה ניתוח כירוגי (לא עלינו) או ניתוח קוסמטי בעסק. ואולי התמזל מזלנו והרופא ימליץ על תרופה בלבד.

כשאתם חולים יש את האפשרות הידועה לגשת לרופא מוסמך (במקרה של עסק – יועץ עסקי מומלץ) הרופא העסקי יאבחן את הסיבות למחלה, ימליץ על דרכים להימנעות מהישנות הבעיה, יציע טיפול ומרשם לתרופה שתזרז את ההחלמה, תבריא את העסק ותרים אתכם חזרה על הרגליים.הזמן הוא גורם מאוד משמעותי בהבראת העסק.


בטח תשאלו: תוך כמה זמן אני אחזור לניהול עסק בריא ותקין? דוקטור, אין לי זמן! אני חייב פתרון מהיר, כי יש לי תזרים תשלומים, משכרות, משלוחים, רכש, בנקים, ספקים, מסים, מע"מ, מס הכנסה. כאן נזכיר לכם שיש כאלו שיבחרו להישאר לשכב במיטה עם תה ומרק חם ולחכות עד שהמחלה או הנשמה (חס וחלילה) תחליט לעזוב אותם. מה אתם בוחרים?


הזמן הוא גורם מאוד משמעותי בהבראת העסק. ככל שתזהו מוקדם את הבעיה ותתחילו את הטיפול, בעזרת ארגז הכלים שלכם לשיווק ומכירות בעסק כך זמן ההבראה יתקצר. עסק המצוי בקשיים איננו גזרה משמיים . גם עסקים החווים קשיים יכולים לצמוח ולשוב להיות רווחיים ומצליחים.

קדימה, הניעו את הבולדוזר העסקי שבכם וקראו בכתבת ההמשך "החלמה מהירה " ומהם הכלים להבראת העסק.

110 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
blogdozer16.png
bottom of page