top of page
  • יניב-מנהל השיווק שלך

איך לשווק בגדול עם תקציב קטן

עודכן: 16 בספט׳ 2020


איבדתם לקוחות במשבר? רוצים לגייס לקוחות חדשים אך מרגישים שתקציב השיווק רק גדל משנה לשנה?

כל כך הרבה ערוצי שיווק ונכסים דיגיטלים אך אין תמורה. החשש שהלקוחות יעברו למתחרים מוביל אותנו להשקעות שיווקיות שגויות ויקרות ללא תוצאות.


תתחילו לשאוג
הרי שאלתם את עצמכם לא פעם, כיצד אתם כעסק קטן שנאבק בגדולים. יכולים באופן עצמאי לשווק בגדול עם תקציב קטן?

מתי לאחרונה ביצעתם בדיקת החזר השקעה ROI על הנכסים הדיגיטליים של העסק.

בהמשך למאמר הקודם "צמיחה עסקית בזמן משבר", כבר שנים שהשיווק באינטרנט דחק את השיווק המסורתי הצידה. אם בעבר פרסמנו בעיתונים, שלטי חוצות, עלונים, רדיו מקומי ועוד. כעת עיקר התקציב עבר לפרסום ממוקד לקוח בערוצי הדיגיטל על ידי בחירת פלטפורמת שיווק במדיה המתאימה ביותר לתקציב.


שיווק באמצעות תוכן

ישנן אסטרטגיות שיווק רבות לשיווק וקידום עסקים, אך המועדפת מבחינתי שכל אחד יכול לבצע באופן עצמאי, הנה באמצעות יצירה וכתיבה של תוכן שיווקי במטרה לקדם מוצר, שירות, פעילות למיתוג העסק. הרי אתם מכירים הכי טוב את המוצר ויכולים לתאר את יתרונותיו ותכונותיו של המוצר ללקוח. זאת אסטרטגיה מומלצת המבוססות על יצירת מערכת קשרים ארוכת טווח עם הקוראים כלקוחות פוטנציאלים שבסופו יביאו לצמיחה במכירות העסק. אך זהו תהליך ארוך טווח שדורש הרבה מאוד זמן וסבלנות בכתיבת תוכן רלוונטי, עדכני, מקורי וכמובן מעניין לקורא.


התוכן הוא המלך
שיווק וקידום עסקים, כחלק מתכנית עסקית נעשה גם באמצעות בלוג, כדוגמת הבלוגדוזר שאתם כעת קוראים. באמצעות תוכן שיווקי, תוכן ממומן או תוכן מקודם המהווה בסיס חובה לכל אתר ולכל עסק ומקדם חשיפה ומודעות. תתחילו לספר על המוצר והשרות שלכם. מה מיוחד ומבדל אותו לעומת המתחרים. מדוע שהלקוח יבחר דווקא בו?

Content is King!
עיקר ייעודו של תוכן שיווקי הוא לא לרוץ אחרי הלקוח, אלא ליצור בקרב הלקוח הפוטנציאלי חיבור והזדהות עם המוצר, כזה שיפיג את החששות הקיימים, אם קיימים, ממנו, וכמו כן לייצר סביב המוצר עניין ורגש.


שאלו את עצמכם מה מטרת התוכן? מה המסר הגלוי או הנסתר שתרצו להעביר לקורא. הגדירו את קהל היעד ולמי אתם פונים? האם לבעל העסק או ללקוח הסופי שלו.

ערך מוסף ללקוח

תתחילו לכתוב, כי בסיס השימוש בתוכן שיווקי הוא הענקת ערך מוסף לקורא או לצופה, אשר מחשיב את פלטפורמת התוכן שבה הוא עושה שימוש כאמינה ומקצועית, ולכן מעדיף אותה על פני המתחרים. משום כך, קל יותר לשווק דרך פלטפורמות אלה תכנים שונים אשר ייעודם הוא פרסומי ולהפיץ אותם בקרב קהל יעד רלוונטי.

​היתרון לכתיבת תוכן שיווקי להבדיל מפרסומות שאנו מנסים להתחמק ולהתעלם בכל דרך. בכך שהקורא יעדיף צריכת תוכן איכותי, מקורי ויצירתי. ואף ישקיע לא מעט זמן בקריאה ותגובה לאותו תוכן. לכן זהו כלי מומלץ לשיווק באינטרנט עבור עסקים קטנים כגדולים.


מעוניינים בבדיקת החזר השקעה על הנכסים הדיגיטליים של העסק ללא עלות השאירו הודעה ונחזור אליכם.


אהבתם? שתפו את הכתבה והתחברו לדף הפייסבוק של הבלוגדוזר. הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ יחד מנצחים את הקורונה.

259 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
blogdozer16.png
bottom of page