• יניב-מנהל השיווק שלך

אל תרוצו


אל תרוצו לתרום, תרוצו ותעניקו ערך.

לכל אדם, ארגון, בית עסק צריך להיות אכפת מהאנשים והקהילה בסביבה שבתוכה הם חיים ומתפרנסים. חיבור של עסק למטרות חברתיות שעושות טוב לקהילה, עושה גם טוב לאדם התורם, לבית העסק ולעובדים. עסקים שישכילו להבין זאת, יזכו לא רק בקהל לקוחות מוקיר ונאמן, אלא גם בעובדים טובים יותר ובתדמית טובה יותר לעסק.

הרי לתת זה בעצם לקבל.

שנת הקורונה פגעה קשות בפרנסת משפחות רבות וגרמה תסכול למרביתנו. בנוסף לכך שכבר שנים מדינת ישראל מצמצמת את תמיכתה ותרומתה לרווחת המגזר השלישי. כתוצאה מכך להשלמת החסך, נכנסים לא מעט ארגוני צדקה וחברות מסחריות.

המגזר העסקי יוצא בפעולות שונות למען החברה, כחלק בלתי־נפרד מהחזון העסקי. מעשים שבאים לביטוי בעיקר בתרומות כספיות ובשווה כסף, שמועברים לארגוני צדקה לצורך סיוע לנזקקים במגזרים הללו.


גישה זו באה לביטוי בתחומי פעולה שונים המכוונים לאוכלוסיות יעד מגוונות ויש לה ביטוי תקציבי לא מבוטל. פעילות זו הופכת את הדיון בחשיבות אחריות חברתית של עסקים ותרומתם לרווחת הקהילה. זאת על רקע צמצום תפקידיה של מדינת הרווחה, המדגיש את חיוניות מעורבות עסקים בחיי היומיום של הקהילה ובזמני משבר כל שכן הנתינה היא מקרבת לבבות, מאחדת, וגם ממלאת את הנותן בשמחה וסיפוק עצומים.אני גאה לתת דוגמא של מיזם ריצה חברתי קהילתי שיזמתי יחד עם חבר ושותף (עו"ד מצליח) לפני כעשור בשכונה בה אנו מתגוררים בפ"ת. פרויקט התנדבותי גדול שהוקם במטרה לטפח ולעודד תושבים שמעוניינים להיכנס לכושר בעולם הריצה ומחפשים מסגרת חברתית, ספורטיבית שמעודדת אורח חיים בריא.

"גם מסע בן אלף מייל מתחיל בצעד קטן אחד", אמר פילוסוף סיני

לאחר 18 שבועות מתחילת תוכנית האימונים, הוכחנו למתאמנים שהם מסוגלים לרוץ 10 ק"מ ולאחר מכן אף חצי מרתון, עודדנו אותם לצרף את בני המשפחה. כיום הקבוצה @רצי אם המושבות הינה אחת מהקבוצות החברתיות הגדולות בישראל אשר משתתפים במרוצים רבים בארץ ובעולם וכובשים יעדים עם חיוך רחב.

זאת דוגמא של תרומה שוות ערך משוערת לחצי מיליון ש"ח כל שנה בהתנדבות של שני משוגעים למען הקהילה. תרומה שאינה מתבטאת במזומנים אלא בזמן ידע ואנרגיה שניתן להפוך לכסף.

תחשבו מה אתם יכולים להעניק?

אנו כמאמני ריצה, הפכנו את הריצה מתחביב אישי שלנו לרווחתם של מאות תושבי השכונה והעיר שהפכו מבטטות כורסא לרצי מרתון ואולטרה מרתון. הם זכו לאורח חיים ספורטיבי ובריא ואנו זכינו לחברים טובים שהפכו לאנשים טובים יותר, שמחים יותר, בריאים יותר. הרצים הפכו להיות חלק מקהילה ספורטיבית גדולה שמחזקת ותומכת. קהילה שהפכה למשפחה חמה ואוהבת. אותם רצים שאנו תורמים להם מזמננו 3 פעמים בשבוע במשך כעשר שנים מעבירים את זה הלאה בנתינה לתושבי העיר. אותם מתאמנים שחלקם כבר הפכו למאמנים מסייעים בפתיחת קבוצות ריצה חדשות ובסיוע לנזקקים. כי לתת זה בעצם לקבל.

דעו להעניק ממה שקיבלתם ואז תראו איך שמסביבך הכל פורח...


משמעות של מעורבות חברתית בארגון ובחברה דרך פעילות של התנדבות ותרומה לקהילה מתבטאת ביכולת לתרום ולהשפיע בקנה מידה מקומי ובעתיד אף יכולה להשפיע על הנעשה במדינה.

לא משנה באיזו דרך תבחרו להעניק, העיקר שתעניקו

מטרת הבלוג להעיר את הבולדוזר העסקי שבכם עם תובנות חדשות שיהוו לחלקכם מפתח לצמיחה אישית ועסקית או למוצר והמיזם שאתם מקימים.


אהבתם? שתפו את הכתבה והתחברו לדף הפייסבוק של הבלוגדוזר ותניעו את הבולדוזר העסקי שבכם.


מוזמנים להצטרף לקבוצת הוואטסאפ יחד מנצחים את הקורונה ולקבוצה בלינקדין


103 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
blogdozer16.png