top of page
  • יניב-מנהל השיווק שלך

צמיחה עסקית בזמן משבר ב3 שלבים

עודכן: 10 ביוני 2020

כן! אפשר למכור יותר גם בזמן משבר. שיווק ומכירות בתקופה זאת הוא אתגר מורכב ביותר.

דווקא עכשיו שכולם מדברים על אסטרטגיית יציאה, תתחילו לנהל את אסטרטגיית הצמיחה שלכם ותנצלו את הכוח הכלכלי והשיווקי חסר תקדים של לינקדאין. הרשת העסקית עם הכלי החזק ביותר בעולם שיסייע לכם באסטרטגיית הצמיחה עבור העסק שלכם, השירות והמוצר אותו אתם מציעים. זאת בהמשך לכתבה 10 טיפים כיצד לנצח את נגיף הקורונה בעסק.

זה ידוע שקיימת תחרות קשה וצורך במשאבים רבים בכדי להגיע ללקוחות פוטנציאליים בארץ ובעולם. זאת בנוסף למאמצים הכרוכים בהשגת אנשי הקשר הרלוונטיים.

האיום שיצר משבר הקורונה הגדיל משמעותית את התקשורת העסקית בלינקדין וכאן טמונה ההזדמנות עבורך בטווח קצר מאוד ובעלות נמוכה משמעותית שתסייע לצמיחה עסקית בזמן משבר ב3 שלבים.

.

למה לינקדין?

לינקדאין היא הרשת החברתית המובילה לעסקים עם 562 עם מיליון משתמשים מחציתן נשים ו- 2 מיליון ישראלים לערך. לינקדין מייצרת יותר מ50% מכל התנועה של אתרי B2B.

בלינקדאין רשומות יותר מ26 מיליון חברות, שמשתמשות בלינקדין לשיווק עסקי של מוצרים, עסקים, רעיונות, מיזמים, שת"פ. 80% מהלידים של משווקי B2B מגיעים מהלינקדאין לעומת פחות מ% בפייסבוק.

אחת המטרות המרכזיות בלינקדין בזהה לשאר הרשתות החברתיות. היא יצירת ערך ותוכן מקצועי – לכן שיווק מסרים וכלים רלוונטיים נתפסים כתוכן רלוונטי ולא מציק ופרסומי.

מה שאותנו מעניין לא פחות, שללינקדאין יש את האפשרות לפלח ולטרגט את קהל היעד לפי העיסוק, הענף, תפקיד נוכחי, מדינה, חברה קודמת/נוכחית, מוסד השכלה ועוד...


תוסיפו לכך את הנטוורקינג שמתבצע באלפי הקבוצות והפורומים המקצועיים בכל ענף ותת תחום שרק תוכלו לחשוב עליו. זאת הסיבה שמעל 85% מאנשי השיווק רוכשים תוכן עסקי מקצועי בלינקדין.

הצטרפו לקבוצה B2B local business Israel
קדימה מתחילים

שלב א' - אסטרטגיית הצמיחה

כדי להתגבר על איום המשבר, זאת ההזדמנות עבורכם להיעזר אסטרטגיית הצמיחה של אנסוף ANSOF. מודל זה קיים בתכנית העסקית של כל עסק, ומתייחס למוצרים קיימים וחדשים בשווקים קיימים/חדשים. במידה ולא בניתם עדיין או שתרצו לעדכן, אשמח אסייע לכם בבניית המודל העסקי שלכם על מנת להפיק את המקסימום מהתהליך:


· העמקת שוק – העמקת מכירה של מוצר שאתם כבר מייצרים לפלח שוק קיים.

· פיתוח מוצרים- מוצר חדש שוק קיים. פיתוח ומכירה של מוצרים חדשים ללקוחות קיימים.

· פיתוח שווקים- מוצר קיים שוק חדש. להציע מוצר קיים לשוק חדש שלא רכש מכם עד היום.

· הגוונה- מוצר חדש שוק חדש. זוהי הפעולה המורכבת ביותר בעלת הפוטנציאל הרב ביותר לשמור על יתרון כנגד המתחרים. פנייה לשווקים חדשים עם מוצרים חדשים שעד כה החברה לא מכרה.

שלב ב' – ניצול מנוע הלידים והקשרים העסקיים החזק בעולם

מרבית בעלי העסקים הנמצאים בלינקדאין, אינם מכירים את יכולות השיווק של המערכת לכן אינם מנצלים את האפשרויות לקידום העסק המוצר או השרות שלהם בארץ ובעולם. כנראה מחוסר ידיעה או מחסור זמן.

לכן יש צורך במומחה לינקדין שיבצע עבורכם ביעילות ובמקצועיות:


1. בניית פרופיל עסקי מקצועי שייצג אתכם ואת המוצר/שרות שמציעים

2. חיזוק ועדכון הפרופיל הקיים / הקמת קבוצה.

3. פילוח ואיתור קהל לקוחות פוטנציאלים- מחקר שוק.

4. הרחבת קהל יעד ופנייה למאות קשרים חדשים.

5. מענה ראשוני לפניות חוזרות (לידים) והנעה לפעולה.

שלב ג' – בניית מערכת יחסים

זהו השלב הכי משמעותי, המטרה בלינקדין לבנות ולתחזק מערכת יחסים עסקית מקומית או גלובאלית עם אנשי הקשר והקבוצות בעזרת תקשורת רציפה ואמינה לטווח ארוך שתסייע לצמיחת העסק. להציע תכנים שיווקיים שיסייעו בחשיפה ומודעות של המוצרים, מידע איכותי ועדכני על מנת להשיג לידים חזקים, ליצור קשרים, להכיר את המתחרים, לפגוש לקוחות חדשים, לזהות הזדמניות נוספות, לאתר טרנדים חדשים, לפלח פלחי שוק נוספים. להכיר את אנשי המפתח בחברות ובארגונים הרלוונטיים.


אז קדימה! הניעו את הבלוגדוזר העסקי שבכם לצלוח יחד את משבר הקורונה.קראו איך לשווק בגדול עם תקציב קטן

הרי ידוע, שאחרי כל משבר או מלחמה צפויה צמיחה. השאלה היא האם אתם מוכנים לכך.

מוזמנים לשתף את הכתבה ולהתחבר לדף הפייסבוק של הבלוגדוזר

355 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
blogdozer16.png
bottom of page