top of page
  • יניב-מנהל השיווק שלך

תכנית להבראת עסק חולה

עודכן: 16 באוג׳ 2020

וירוס הקורונה הביא למשבר כלכלי וגלובאלי. בפרק הקודם "הנגיף שלא תרצו לחלות בו במקום העבודה", תיארנו שהעסק שלנו הוא כמו הגוף שלנו, וכמו כמעט כל עסק בישראל עובר, תקופות קשות ולא מוצלחות. אחוז גבוה של עסקים שלא מטפלים במחלה פשוט גוססים ואף מתים. אך יש את אילו שקמים מהמשבר אפילו מחוזקים.


לכן, הזמן הוא גורם מאוד משמעותי בהבראת העסק. ככל שתזהו מוקדם יותר את הבעיה ותתחילו את הטיפול, כך זמן ההבראה יתקצר. עסק המצוי בקשיים איננו גזרה שלא ניתן להיחלץ ממנה. גם עסקים החווים קשיים יכולים לצמוח ולשוב להיות רווחיים ומצליחים.


תוכנית להבראת עסק


אז שחררו את הבלוגדוזר העסקי שבכם כי בפרק הזה נתמקד בכלים להבראת עסק חולה, החלמתו מהנגיף הארור שלא מרפה. תכנית החלמה שהרופא כלל אינו מכיר, אלא בעזרת רו"ח או יועץ מס שכנראה ימליץ על תהליכי התייעלות, יבחן את מצבו הפיננסי והחשבונאי. הקטנת ההוצאות שניתן לוותר עליהן ואינן נחוצות להתנהלות העסק. בדיקת התנהלותו הפיננסית של העסק והאם יש צורך בגיוס הון ממקורות פנימיים או חיצוניים, לקיחת הלוואה ואף להכניס שותף אסטרטגי. סל מוצרים רווחי או הפסדי? מלאי עודף ששולם מזמן שיושב כמו משקולת כבדה על הכתפיים. כספים שלא נגבו עדיין מלקוחות ועוד....


היועץ העסקי שילווה אתכם בתהליך יבחן גם את ארגז הכלים שלכם לשיווק ומכירות בעסק. וישאל, מתי לאחרונה רעננתם את התכנית העסקית והאם התוכנית מותאמת למשבר הקורונה. האם תכנית השיווק מותאמת לשינויים הטכנולוגיים הגלובליים. אילו חסמים ניצבים בפניכם. האם כוח האדם מיומן ובעל הכשרה מתאימה להבראת העסק. האם יש מחסור בעובדים חיוניים. האם נבדקה הרלוונטיות של המוצר או השרות מול קהל הלקוחות. מה מבדל אותנו מול המתחרים והיכן אנו ממוצבים לעומתם. האם יש צורך ברענון המותג. מתי נבחן לאחרונה פלח השוק איליו אנו פונים. האם אנו מעודכנים למה שקורה אצל המתחרים. כיצד ניתן להפוך את החולשות לחזקות. אילו איומים פועלים על העסק ומה הן ההזדמנויות שניתן לאתר.
בעזרת התהליך יתאפשר לכם להבין את העסק שלכם טוב יותר. שיכין אתכם לבאות, שיחזק אתכם לקרקע במקרה של טלטלות במשק. שתכירו את הכוחות הכלכליים הפועלים על העסק ואתם צפויים להיתקל בהם. כיצד השינוי הטכנולוגי והגלובלי יכול לסייע לעסק ולקדם אותנו ולא לאיים עלינו. סביר להניח שבעזרת הטכנולוגיה אוכל לשווק את המוצרים שלי לקהל גדול יותר אף מחוץ לגבולות המדינה. הרחבה של סל המוצרים שיאפשר העמקת מכירה ללקוח הקיים והמוכר. פיתוח מוצרים לפלחי שוק חדשים אפילו שווקים בינלאומיים בעזרת הגדרה של קהל היעד הפוטנציאלי. פיתוח מוצרים ייחודיים שיבדלו אותי מול המתחרים.


האם איתרתם בזמן את הכשלים

במקרה הטוב, זהו תהליך שבסופו יצמיח את העסק ויחזק אתכם. יגרום לכם להכיר טוב יותר את העסק והיכולות שלו. במקרה הפחות טוב, ייתכן שהמסקנות מהבדיקה יובילו אתכם לקבל החלטות גורליות. כי סיכויי ההצלחה של תכנית ההבראה תלויים באיזה שלב התחלתם בטיפול. אולי הגעתם כבר לשלב שאתם יכולים להפסיק לרוץ?


האם איתרתם בזמן את הכשלים. זיהיתם את הסממנים לבעיה. האם הכרתם בבעיה בתחילת הדרך או משכתם ומשכתם עד שכבר לא ניתן לעשות הרבה.
אז קדימה, שתפו את הכתבה ועשו לייק לדף הפייסבוק כי עכשיו הזמן להניע את הבולדוזר העסקי שבכם.165 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
blogdozer16.png
bottom of page