top of page
  • יניב-מנהל השיווק שלך

10 טיפים לחסכון בעסק בזמן משבר

עודכן: 16 בספט׳ 2020

משבר הקורונה מלמד אותנו הרבה בתקופה האחרונה וגורם לנו להבין על הצורך בשינוי מחשבתי. לא משנה באיזה כותרת תבחרו: 10 טיפים להגדלת הרווחיות וההכנסות בעסק או 10 טיפים לחסכון בעסק בזמן משבר. בשני המקרים זהו תהליך חיוני להשרדות כל עסק גדול כקטן.


1. הרווח מתחיל בקניה - Buying Profit

לכל עסק עשרות ספקים, לדוגמא: בנקים, חברות הביטוח, חברות האשראי, תקשורת טלפונים, ספקי אינטרנט, ספקי ציוד, שכירות משרדים, שרותי אחסון, רכבים, דלק, מוסך, אחזקה, חנייה, מזון, שרותי הובלה ושילוח, שרות ותמיכה, עירייה, עו"ד, רו"ח, הנהח"ש הנחות למחזיקי כרטיסי אשראי שונים ועוד...

עשו לכם הרגל קבוע, פעמיים שלוש בשנה לבדוק את הספקים השונים. השוו מחירים, איכות השרות, תנאי התשלום והאשראי המוצע. כמוכן אפשרות הנחת מזומן.


זכרו, הרווח מתחיל בקנייה. כל אחוז בודד שתצליחו לחסוך מכל ספק, יכול להיות ההבדל בין רווח להפסד בשורת המאזן בסוף השנה.

2. העובדים הם המפתח להצלחה - Success Key

ההוצאה המשמעותית לעסק היא שכר העבודה. הגדירו מחדש את התפקידים של כל עובד בארגון. יש עובדים שמספר המטלות שלהם אינו ממלא את מכסת השעות, זאת הזדמנות לאחד מטלות ותפקידים. במיוחד עכשיו, אפשרו לעובדים לעבוד מהבית או לעבוד במשרה חלקית והביאו לתפוקה גבוהה יותר.

עזרו לעובד שלכם לעזור לכם, השקיעו בהכשרת עובדים טובים ומוצלחים בקורסים און ליין, וובינרים, סדנאות למינהם אשר לטווח הארוך יתרמו לעסק.


3. לפטר לקוח - To Fire a Client

תתפלאו, אבל יש מושג כזה "לפטר" לקוחות בעייתיים שגוזלים מהעסק זמן יקר ואנרגיה חיובית. כאשר עלות המשאבים שאתם משקיעים בלקוח עולה על הרווחיות מאותו לקוח, זאת נורת אזהרה.

במידה ונמשיך להעניק שירות ללקוח בעייתי, לקוח שאנחנו לא מרוויחים ממנו דבר. אזי הרצון והיכולת שלנו נפגעים, העסק שלנו מפסיד מכך ונפגע כלכלית. לבל נשכח את הלקוחות הטובים שמצפים לשרות איכותי, גם הם נפגעים מאותו לקוח בעייתי. זה הזמן לבחור להשקיע בלקוח הנכון.

אתם בטח שואלים איך לפטר את הלקוח? רק בדרך מקצועית, הגונה ומכובדת, כמו כל מערכת יחסים אחרת.


4. כח קניה משותף - Collective Buying Power

לא תאמינו כמה כסף ניתן לחסוך בשנה מביצוע רכישות מושכלות ומרוכזות. ישנן לא מעט קבוצות רכישה ברשתות החברתיות ואתרי קופונים המאפשרים רכישה מוזלת והנחות לעסקים. ברוב המקרים חיסכון משמעותי של עשרות אחוזים. נדרש זמן וסבלנות שמשתלמת בסופו של דבר.


5. תוכן שיווקי - Content Marketing

ישנן אסטרטגיות שיווק רבות לשיווק וקידום עסקים. המועדפת מבחינתי שכל אחד יכול לבצע באופן עצמאי ולחסוך כסף, הנה באמצעות יצירה וכתיבה של תוכן שיווקי במטרה לקדם מוצר, שירות, פעילות למיתוג העסק. הרי אתם מכירים הכי טוב את המוצר ויכולים לתאר את יתרונותיו ותכונותיו של המוצר ללקוח. זאת אסטרטגיה מומלצת המבוססת על יצירת מערכת קשרים ארוכת טווח עם הקוראים כלקוחות פוטנציאלים שבסופה יביאו לצמיחה במכירות העסק בעלות מינימאלית. ניתן לקרוא במאמר "איך לשווק בגדול עם תקציב קטן".


6. ברטרים - Barter

סַחַר חֲלִיפִין היא שיטת מסחר המבוססת על החלפת סחורות ושירותים בין שני אנשים או יותר. זהו כלי מומלץ מאוד להצעת שרות או מוצר בתמורה לשרות או מוצר אחר. לדוגמא, להציע סחורה או ייעוץ בתמורה לפרסום.

תחתרו לבצוע ברטר עם חברות גדולות או מרכזיות מכם.

שילוב כוחות יכול להביא לחיסכון גדול בהוצאות ולחיבורים עסקיים מאוד מוצלחים.

7. מיקור חוץ Outsourcing free lancer

העסקת עובדים במיקּוּר חוּץ הוא שיטת ניהול מודרנית, שבבסיסה עומד הרעיון להוציא מהארגון את תפעול הפעילויות שאינן נמצאות בבסיסו ולהעבירן לעובד חיצוני ולהותיר בתפעול ובניהול ישיר רק את פעילויות הליבה. שיטה זו מאפשרת לארגון להתמקד בתחום התמחותו, להשקיע את מרב המשאבים בכך, ולקיים מוטת שליטה יעילה על האגפים היצרניים בו.

השימוש בעובד חיצוני במקום עובד שכיר, יחסוך לעסק כסף חיוני בתקופת משבר.

לדוגמא מנהל שיווק במיקור חוץ

8. שתפו פעולה Cooperation

אתרו גורמים עסקיים לשת"פ, זה יכול להיות ספקים או יצרנים עם מוצר משלים ואפילו מתחרים מהענף שפונים לקהל יעד זהה לנו. סביבה תחרותית מעודדת מכירה ומעוררת לקוחות. הרי גם המתחרים והספקים עם אותו האינטרס למכור את המוצר ללקוח. כאשר אתם תשתפו פעולה במטרה לחסוך עלויות אז מצאתם את השותף המושלם.


9. ידידותיים לסביבה Green Business

הפכו לארגון ירוק ללא נייר והמנעו מהדפסה של מסמכים. חסכו אחסון ארכיב קלסרים דיו ומדפסות. שלחו קטלוגים וחומר פרסומי ב PDF או בעזרת קישור ישירות לאתר ולדף הנחיתה. שליחת חשבונית מס קבלה במייל חוסכת את עלויות השליחה בדואר וזמן יקר.


10. עשו זאת בעצמכם DIY

הרבה דברים באפשרותכם לבצע בעצמכם לא רע בכלל, במקום שאחרים יעשו עבורכם בתשלום דווקא עכשיו בזמן משבר. לדוגמא, תתחילו לנצל את מנועי החיפוש לקידום האורגני של העסק במדיה הדיגיטלית החברתית והעסקית. אפילו תפתיע אתכם הקלות בבניית אתר אינטרנט באופן עצמאי ולחסוך הרבה כסף. איך

לא יודעים כיצד? יש לא מעט קורסים מקוונים לכך שאפשר ואף כדאי ללמוד לעשות לבד.

בסמוך לכל טיפ, ציינתי את מילת המפתח באנגלית על מנת לאפשר לכם להעמיק ולחקור בהמשך באופן עצמאי כל טיפ.

אהבתם? שתפו את הכתבה והתחברו לדף הפייסבוק של הבלוגדוזר ותניעו את הבולדוזר העסקי שבכם.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ יחד מנצחים את הקורונה.

248 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
blogdozer16.png
bottom of page